top of page
  • Bloger

Owocowo warzywny detoks weekendowy

Czy można w ciągu weekendu oczyścić nasz organizm z wszelkich trujących substancji? No może nie do końca ze wszystkich, ale na szczęście, możemy pomóc mu w wyeliminowaniu wielu toksyn, zadbać o sprawne jego funkcjonowanie i lepszą pracę wątroby i nerek.


Jak to zrobić? Oczywiście poprzez odpowiednio zbilansowaną i zawierającą wszystkie składniki odżywcze dietę warzywno – owocową. Składniki te musimy dostarczyć naszemu organizmowi tak, żeby zwierały błonnik, który zazwyczaj odrzucamy w procesie wyciskania soku. Bo to właśnie błonnik pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Robimy więc zielony mix.


A oto przepis:

10 g nasion sezamu,

130 g gruszki,

180 g jabłka,

50 g jarmużu,

50 g kapusta pekińskiej,

75 g kiwi.

Wszystko razem miksujemy i pijemy.


Popijamy tego owocowo – warzywnego drinka przez cały weekend. W ten sposób, w jednej porcji dostarczamy naszemu organizmowi – 281 kcal, 6,75 g białka, 7,80 g tłuszczu,

56,58 g węglowodanów i 11,55 g błonnika.

Jeśli interesuje Was dłuższy detoks, zapraszam do kontaktu. Jeśli zaś ten owocowo – warzywny sposób oczyszczania organizmu sprawdzi się w Waszej praktyce, udostępniajcie tę informację swoim znajomym. Czekam też na komentarze dotyczące efektów.

Miłego i zdrowego weekendu!

97 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Terapia wisceralna, starosłowiański masaż brzucha

Terapia wisceralna lub starosłowiański masaż brzucha to masaż w obrębie brzucha, który pozwala uwolnić znajdujące się w jamie brzusznej organy, mięśnie i powięź od napięć. Dzięki temu dolegliwości ból

Comentários


bottom of page