top of page
  • Bloger

Dietetyczne fakty i mity - cz. V

Kawa, ulubiony napój wielu z nas. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej poranka, innym ratuje życie w ciągu dnia, ożywiając i pobudzając do życia. Ale czy prawdą jest, że zawarta w niej kofeina ma też cudowne właściwości odchudzające?

Kofeina, substancja znajdująca się w ziarnach kawy, a także kakaowca, liściach herbaty, orzeszkach cola i owocach guarany, ma działanie pobudzające. W jaki sposób? Swoje działanie zawdzięcza pobudzeniu ośrodkowego układu nerwowego i przyspieszeniu czynności serca. To jednak nie jedyny wpływ kofeiny na organizm. Podwyższa ona także tempo przemiany materii, poprawia koncentrację i refleks, zmniejsza ryzyko cukrzycy, chorób serca oraz pomaga w łagodzeniu migreny. A to przemiana materii ma wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej.


Dlatego mam dla Was dobrą wiadomość - kawa może pomagać w spalaniu tkanki tłuszczowej. Jednak samo picie kawy, nawet w dużych ilościach nie spowoduje, że będziemy chudnąć (do tego potrzebna jest jeszcze odpowiednia dieta i aktywność fizyczna).

Pamiętajmy, że maksymalna średnia dawka dzienna kofeiny to 300 mg. W filiżance kawy parzonej może być nawet 140 mg kofeiny, a kofeinę można przedawkować lub się nią zatruć, dlatego warto sprawdzać zawartość kofeiny w produktach, które kupujemy i spożywamy.

Najzdrowsza jest oczywiście kawa bez mleka i niesłodzona.

Więc pijmy kawę, zwłaszcza w taki dzień jak dzisiaj.

35 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Terapia wisceralna, starosłowiański masaż brzucha

Terapia wisceralna lub starosłowiański masaż brzucha to masaż w obrębie brzucha, który pozwala uwolnić znajdujące się w jamie brzusznej organy, mięśnie i powięź od napięć. Dzięki temu dolegliwości ból

Comments


bottom of page