top of page
  • Bloger

Dietetyczne fakty i mity – cz. II


Czy wolno jeść po osiemnastej? To jedno z pytań i jeden z mitów, z którym spotykam się dość często.

Najprościej można odpowiedzieć: Tak, można jeść po osiemnastej, ale to nie znaczy, że można się przejadać.

To pytanie najczęściej zadają osoby, które się odchudzają. Można to podsumować tak: Jedzenie po osiemnastej nie powoduje przybierania na wadzę. Za to, czy przybieramy czy tracimy na wadze, odpowiada nasz bilans kaloryczny. Na bilans kaloryczny składa się ilość kilokalorii spożytych w ciągu dnia i ilość aktywności fizycznej.

Złe jest przejadanie się, a nie jedzenie kolacji po osiemnastej. Najważniejsza jest regularność posiłków w ciągu dnia. Ostatni posiłek jedzmy ok. 2 godzin przed zaśnięciem. Pamiętajmy, że kolacja powinna dostarczać ok. 20-25% naszego dziennego zapotrzebowania na kalorie. Jeżeli trenujemy to musimy zjeść posiłek po treningu, nawet jeżeli miałby być kilka minut przed snem.

Podsumowując: Możemy jeść po osiemnastej, ale się nie przejadamy i śpimy odpowiednią ilość godzin, bo sen ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.

Jeżeli interesuje Was więcej informacji to zapraszam do kontaktu.

23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Terapia wisceralna, starosłowiański masaż brzucha

Terapia wisceralna lub starosłowiański masaż brzucha to masaż w obrębie brzucha, który pozwala uwolnić znajdujące się w jamie brzusznej organy, mięśnie i powięź od napięć. Dzięki temu dolegliwości ból

Comentários


bottom of page