top of page
  • Bloger

Czas na wiosenny detoks

Czujecie już nadchodzącą wiosnę? Jeśli tak, to znaczy że nadszedł czas na oczyszczanie organizmu z toksyn.


Zima pozostawia po sobie ślady w postaci nadmiaru kilogramów, problemów z cerą i spadku samopoczucia. Dlatego to najlepszy moment na wprowadzenie do naszego menu herbat ziołowych o działaniu oczyszczającym i detoksykującym.


Herbaty oczyszczające zawierają zioła, które w naturalny sposób wspomagają organizm, pomagają przy dolegliwościach żołądkowych i trawiennych. Niektóre z nich działają uspokajająco i relaksująco, redukują stres. Specjalnie dobrany skład herbaty oczyszczającej powinien wspomagać naturalne procesy zachodzące w naszym organizmie. Dzięki ziołom poprawi się nasz metabolizm, przyspieszy proces utraty zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawi się wygląd i ogólna kondycja włosów i paznokci.


Bardzo ważne jest, by herbaty oczyszczające składały się tylko z naturalnych ziół, bez zbędnych dodatków. Dobre mieszanki oczyszczające mają działanie moczopędne, wspomagają pracę nerek i wątroby, która odpowiedzialna jest za usuwanie toksyn z organizmu. Dobrze jest jeżeli w skład takiej mieszanki wchodzą także zioła wspomagające i stymulujące nasz układ odpornościowy.


Od czego zacząć detoks? Oczywiście od oczyszczenia i poprawy działania naszego układu pokarmowego. Tutaj przydadzą się zielona herbata, mięta, melisa, koperek i aloes. Zioła te oczyszczają organizm i regulują pracę przewodu pokarmowego. Pracę jelit poprawią także morszczyn, senes i kruszyna.

Organizm pozbywa się toksyn poprzez pot i mocz. Aby przyspieszyć oczyszczanie warto więc sięgnąć po zioła moczopędne: Mniszek lekarski, łopian, skrzyp polny, fiołek.


Najważniejszym organem odpowiadającym za oczyszczanie jest wątroba. Zła dieta, alkohol, leki, stres mają destrukcyjny wpływ na naszą wątrobę. Pomóc jej może ostropest, karczoch oraz łopian - to zestaw ratunkowy dla zmęczonej wątroby. Dzięki tym ziołom szybko odczujemy efekty poprawy. Skończą się problemy trawienne, zniknie wzdęty brzuch, będziemy mieć więcej energii, a także możemy się pozbyć problemów z zasypianiem.


Dzięki mieszankom ziołowym o działaniu detoksykacyjnym możemy także zadbać o naszą skórę. Wiosenne menu powinno być bogate w zdrowe produkty takie jak warzywa, owoce, ryby, chudy drób, nabiał oraz orzechy i pestki. Nie zapominajmy też o nawodnieniu organizmu. Przez cały dzień pijmy wodę mineralną małymi łykami. Dzięki temu unikniemy odwodnienia, które od razu uwidacznia się na naszej skórze. No i oczywiście pamiętajmy o ziołach. Herbata z fiołka pomaga pozbyć się wyprysków, skrzyp oraz pokrzywa wzmocnią włosy i paznokcie, a zielona herbata zahamuje proces starzenia się skóry.Pamiętajmy o ostrożności i różnicy pomiędzy herbatami oczyszczającymi a przeczyszczającymi, które działają silnie pobudzająco na perystaltykę jelit i zwiększenie ilości wypróżnień, mogą one bowiem prowadzić do biegunek, odwodnienia, a nawet do rozleniwienia jelit.

42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Terapia wisceralna, starosłowiański masaż brzucha

Terapia wisceralna lub starosłowiański masaż brzucha to masaż w obrębie brzucha, który pozwala uwolnić znajdujące się w jamie brzusznej organy, mięśnie i powięź od napięć. Dzięki temu dolegliwości ból

Commentaires


bottom of page