top of page
  • Bloger

Jak nie przytyć na urlopie

Lato to czas urlopów i wakacji, często od wszystkiego. Niestety wakacyjny luz sprzyja także temu, że zapominamy o zdrowym stylu życia, głównie o zdrowym odżywianiu, bo wokół tyle różnych pokus…

Co więc jeść i co zrobić nie przytyć w czasie urlopu?

Oto kilka sposobów, które mam nadzieję przydadzą się Wam w nadchodzących miesiącach.

Grill. Pamiętajcie, że potrawy z grilla to nie tylko kiełbasa i boczek. Warto też grillować warzywa, ryby, owoce czy chude mięso. Tego rodzaju żywność pieczemy w folii aluminiowej, aby nadmiernie nie wysychała podczas grillowania. A do mięsa z grilla polecam lekkie sałatki warzywne. Oczywiście z lekkim sosem jogurtowym lub winegret.

Piwo. Jedna butelka ma 250 kcal więc warto się zastanowić czy to najlepszy sposób na ugaszenie pragnienia.

Lody. Polecam lody domowe, które naprawdę bardzo łatwo zrobić samemu. Do kielicha blendera wrzucamy zamrożone owoce, dodajemy jogurt naturalny. Możemy dosłodzić odrobiną miodu. Miksujemy, mrozimy i gotowe. Jeśli jesteśmy poza domem najlepiej lody zastąpić owocami, czas temu sprzyja przecież lato to czas świeżych i aromatycznych owoców.

Utrzymujmy regularność posiłków. Warto pamiętać też o zachowaniu zdrowego rozsądku. Po prostu nie objadajmy się. I bądźmy aktywni. Wakacje można spędzać na spacerach, wycieczkach pieszych i rowerowych. W tym czasie odpoczywać powinien głównie nasz samochód.

A jeżeli jednak zdarzy Wam się przytyć w trakcie urlopu, to zapraszam do siebie po powrocie. Obiecuję pomóc wrócić do dawnej wagi.

Pozdrawiam i życzę zdrowych i udanych wakacji!


1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Terapia wisceralna, starosłowiański masaż brzucha

Terapia wisceralna lub starosłowiański masaż brzucha to masaż w obrębie brzucha, który pozwala uwolnić znajdujące się w jamie brzusznej organy, mięśnie i powięź od napięć. Dzięki temu dolegliwości ból

Comments


bottom of page