top of page
  • Bloger

Święta fit

Czas świąt nie jest łatwy dla osób będących na diecie, czy to z wyboru, czy też z konieczności. Warto więc przestrzegać kilku zasad, które pomogą nam cieszyć się atmosferą świąt, ale też wytrwać w dietetycznych postanowieniach.


Po pierwsze pamiętajmy o regularnym jedzeniu. Tak naprawdę to podstawowa zasada, która obowiązuje na co dzień i od święta. Regularność posiłków utrzyma metabolizm na odpowiednim poziomie. W wigilię jedzmy regularnie, niech to będą lekkie przekąski. Nie obciążą one nadmiernie układu pokarmowego, a dzięki temu nie siądziemy do kolacji głodni. Pamiętajmy też, że to my sami decydujemy ile jemy.


Po drugie ważna jest różnorodność. Według świątecznej tradycji należy spróbować wszystkich wigilijnych potraw. Jeśli możemy, zróbmy to po trochu. Jeśli nie, zjedzmy to, co możemy, albo wybierzmy swoją ulubiona potrawę.

Pamiętajmy o aktywności. Święta to na ogół czas wolny od pracy, ale to nie znaczy, że musimy wykorzystać go do błogiego lenistwa. Może właśnie świąteczny czas to odpowiedni moment, aby spędzić go aktywnie z rodziną. Warto długie godziny siedzenia przy stole i objadania się, zamienić na rodzinny spacer.


Ważna jest też motywacja, która napędza nas do działania. Pamiętajmy o tym, dlaczego jesteśmy na diecie.


Zdrowy deser zamiast kawałka ciasta, to coś, co pozwoli przetrwać bezboleśnie święta. Może być nim np. pieczone jabłko z lekkim nadzieniem.


Przepis jest bardzo prosty:

Odcinamy górę jabłka, wydrążamy środek większej części owocu, a górną pozostawiamy do przykrycia. Wydrążoną część nadziewamy kaszą jaglaną z żurawiną, rodzynkami i wanilią. Nagrzewamy piekarnik do 180 stopni i pieczemy ok. 30 minut.

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Terapia wisceralna, starosłowiański masaż brzucha

Terapia wisceralna lub starosłowiański masaż brzucha to masaż w obrębie brzucha, który pozwala uwolnić znajdujące się w jamie brzusznej organy, mięśnie i powięź od napięć. Dzięki temu dolegliwości ból

Comments


bottom of page