top of page
  • Bloger

Święta fit

Czas świąt nie jest łatwy dla osób będących na diecie, czy to z wyboru, czy też z konieczności. Warto więc przestrzegać kilku zasad, które pomogą nam cieszyć się atmosferą świąt, ale też wytrwać w dietetycznych postanowieniach.


Po pierwsze pamiętajmy o regularnym jedzeniu. Tak naprawdę to podstawowa zasada, która obowiązuje na co dzień i od święta. Regularność posiłków utrzyma metabolizm na odpowiednim poziomie. W wigilię jedzmy regularnie, niech to będą lekkie przekąski. Nie obciążą one nadmiernie układu pokarmowego, a dzięki temu nie siądziemy do kolacji głodni. Pamiętajmy też, że to my sami decydujemy ile jemy.


Po drugie ważna jest różnorodność. Według świątecznej tradycji należy spróbować wszystkich wigilijnych potraw. Jeśli możemy, zróbmy to po trochu. Jeśli nie, zjedzmy to, co możemy, albo wybierzmy swoją ulubiona potrawę.

Pamiętajmy o aktywności. Święta to na ogół czas wolny od pracy, ale to nie znaczy, że musimy wykorzystać go do błogiego lenistwa. Może właśnie świąteczny czas to odpowiedni moment, aby spędzić go aktywnie z rodziną. Warto długie godziny siedzenia przy stole i objadania się, zamienić na rodzinny spacer.


Ważna jest też motywacja, która nap